پرسش و پاسخ

اتاق تمیز چیست؟

سیستم های تهویه ی اتاق تمیز یا clean roomبرای محیط هایی از قبیل صنایع پزشکی ،بیمارستانی و آزمایشگاه های داروسازی و آزمایشگاه هایی که نیازمند به محیطی کاملا ایزوله و عاری از هرگونه آلایش اعم از موجودات زنده و غیرزنده معلق در هوا طراحی و ساخته میشوند این سیستم ها که به لطف پیشرفت روزافزون علم و با تلاش های متخصصین ارتقا یافته اند توانسته اند تا حد 99.997% با استفاده از فیلتر های اسپشیال و هپا و لامپ های UV از ورود ذراتی تا حدود 0.3میکرون جلوگیری کنند.
اساس کار این سیستم تهویه ای جلوگیری از ورود آلاینده ها با استفاده از نیروی هوا میباشد که دارای انواع مختلفی از جمله پرده هوا (Air curtain) که از پر کاربرد ترین این سیستم هاست میباشد.این سیستم همانطور که از اسمش پیداست با تعبیه شدن در قسمت ورودی و خروجی محیط با ایجاد یک لایه از هوا از ورود ذرات معلق در هوا جلوگیری کرده سیستم های تهویه ای اتاق تمیز با ایجاد فشار مثبت در محیط مطلوب هوا را به محیط غیز تمیز بیرونی که فشار کمتر و منفی دارد میراند و هوای درونی پس از عبور از فیلتر های هپا و اولترا 99.97%-99.997% و لامپ های UV کاملا محیطی تمیز و عاری از هرگونه آلایشی را به ارمغان میاورد.
شرکت صنایع تهویه پارس سعید ((STPS.Co)) با در اختیار داشتن مجربترین متخصصین و مهندسین این امر توانسته است از برترین های صنعت طراحی و ساخت کلین روم های مودولار hard wall&soft wall محسوب شود.
جلوگیری از عفونت های سرایت کننده و حمل شده توسط هوا در حین پروسه ی عمل جراحی یکی از مهم ترین ضرورت ها برای مراقبت هرچه کارامد تر و اقتصادی تر برای تامین سلامتی و صحت حال بیماران است.تهویه اولترا تمیز(UCV) اغلب در سالن های جراحی ، به خصوص برای جراحی های مربوط به نقض عضو و اندام که ریسک بیشتری برای ورود عفونت ها به داخل زخم های عمیق در حین جراحی وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد .این تحقیق الگوی جریان هوای مربوط به سیستم های تهویه اولتراتمیز را بر اساس سالن های جراحی با استفاده از دینامیک محاسباتی سیالات مورد بررسی قرار می دهد.تاثیر درهای ورودی و خروجی و میزان اختلاف فشار ( 0 - 20 پاسکال) با فضاهای مختلف، شتاب و سرعت جریان داخل شده مورد بحث قرار می گیرد.سیستم تهویه ای اولتراتمیز در فضاهای دارای فشار مثبت (20 پاسکال) دارای عملکرد بالا و کارایی بیشتری میباشد اما برای محیط هایی که اختلاف فشاری میان محل جراحی و فضاهای اطراف وجود ندارد با شکست مواجه می شوند.قصد این تحقیق پیدا کردن و مورد بحث قرار دادن راه کارهای طراحی سیستم جریان هوا در اتاق های عمل می باشد.

1.معرفی

بیمارستان ها محیط های میزبان برای تنوع وسیعی از عملکرد میکروارگانیسم هایی که به صورت یک ارایش منظم برای انتقال به بیمار در آمده اند، میباشد.این میکرو ارگانیسم ها برای بیمارهایی با زخم های عمیق و کسانی که زیر عمل جراحی قرار دارند و یا کسانی که دچار نقص ایمنی و یا کاهش ایمنی شدید شده اند بسیار خطرناک اند.در حدود 10% از تمام بیماران مادامی که در بیمارستان هستند آسیب هایی جدی از این عفونت ها دریافت می کنند.از راه های انتقال آنها می توان به تجهیزات جراحی ،تجهیزات پزشکی ، برخوردهای فیزیکی، مواد غذایی، نوشیدنی ها و ذرات معلق در هوا اشاره کرد.باکتری های انتقال یافته توسط هوا می توانند توسط سیستم های تهویه ای یا توسط فیلتراسیون هوای تنظیم نشده به داخل محل های حساس مانند اتاق های مراقبت ویژه یا سالن های جراحی توزیع شوند. بیماران در این محل ا معمولا در وضعیت جسمانی و روحی ضعیف با سطح ایمنی و دفاع پایینی قرار دارند که همین سبب میشود تا عفونت ها در برخی شرایط موجب ایجاد اسیب های کشنده ای شوند.تمامی پروسه های جراحی ریسک عفونت را به دنبال دارند. این عفونت ها ممکن است در محل زخم ها گسترش یابند و طی هفته ها، ماه ها و حتی سال ها بعد از جراحی شناسایی نشود.برخی جراحی های مشخص مانند کاشت یا پیوند اندام این ریسک را با نفوذ عفونت ها، باکتری ها و میکروارگانیسم ها به عمق زخم ها و محل الحاق عضو جدید و یا عضو مصنوعی وسعت می دهند.علاوه بر ریسک سلامتی عفونت ها سبب ایجاد بار مالی زیادی در طی خدمات و سرویس های سلامت می شوند. در نتیجه کاهش عفونت ها در عمل های جراحی ممکن است تاثیر مثبتی در سلامت و هزینه های درمانی داشته باشند.

برای اطلاعات جامع تر لطفا مقاله ی مربوط به "عملکرد سیستم های تهویه ای اولترا تمیز مرتبط با عفونت های سرایت کننده توسط ذرات هوا با استفاده از مدل دینامیک محاسباتی سیالات" که لینک آن ضمیمه شده است و ترجمه اختصاصی همین شرکت میباشد را مطالعه فرمایید.

[بالا]
کانال کشی با چه نرم افزاری محسابه میگردد

عموماماسبات کانال کشی با توجه به دیمنشن های موجود با نرم افزار DUCT SIZE به نحوی که کمترین افت فشار حاصل از اصطکاک موجود در برابر میزان جریان هوای ورودی به ارمغان بیاورد محاسبه میکند و با نرم افزار AUTOCAD این محاسبات به نقشه کشی های سه بعدی تبدیل میگردد.

[بالا]
پرده هوا چیست و چه کاربردی دارد

پرده هوا سیستمی است که میتواند هوای بین دو محیط، شامل سرما،گرما،حشرات پرنده،انواع گرد وغبار و دود و ...را توسط ایجاد لایه ای پرفشار از هوا از هم تفکیک کرده و مانع از ورود و خروج هوای هریک به دیگری شود این سیستم غالبا بالای در های ارتباطی نصب میشود.این محصول عمداتا در اتاق های بیمارستانی برای ایجاد کلین روم ها(Clean Room)،در قسمت های مختلف که آن که نیازمند هوایی عاری از میکروارگانیسم ها و هر نوع آلاینده دیگری میباشد، و همچنین در آزمایشگاه های صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد . از موارد استفاده غیر تخصصی اما پرکاربرد آن میتوان به فروشگاه ها (برای کنترل و جلوگیری از ورود هوای گرم یا سرد)،در رستوران ها و فروشگاه های پروتئینی (برای جلوگیری از ورود حشرات) و ... میتوان اشاره داشت.
باید اشاره داشت که پرده هوا به تنهایی در اتاق های بیمارستانی و آزمایشگاهی نمیتواند سبب جلوگیری از میکروارگانیزم ها و ذرات معلق موجود در اتمسفر شود. بلکه برای ایجاد این شرایط از سیستم های فیلتراسیون و تهویه ای مخصوص این قبیل محیط ها استفاده میشود تا بتواند با توجه به نیاز حیاتی برای جلوگیری از عفونت های ممکنه در اتاق های عمل و سایر مشکلات جاری به بهترین نحو پاسخگو باشد.

شرکت صنایع تهویه پارس سعید با در اختیار داشتن کادر مهندسی و گروه پژوهشی همواره بر آن است تا جدیدترین متد های روز دنیا را برای ارائه برترین کیفیت و ایجاد مطلوبترین شرایط تمیزی برای محیط های حساس که شامل اتاق های عمل،آزمایشگاه ها،بخش های ICU,CCU ودیگر بخش های حساس بیمارستانی تا حد 99.997 % با استفاده از عایق ها و فیلتر های هپا و اسپشیال و سیستم های تهویه ای خاص به ارمغان بیاورد. همچنین این شرکت با دردست داشتن عاملیت فروش سیستم های پرده هوا میتواند مشاور و مجری لایقی برای انتخاب ارزشمند شما باشد...

برای مطالعه مقاله تخصصی مربوط به "عملکرد سیستم های تهویه ای اولترا تمیز مرتبط با عفونت های سرایت کننده توسط ذرات هوا با استفاده از مدل دینامیک محاسباتی سیالات" ترجمه شده توسط این شرکت به لینک http://maleki.pcn.ir/Story/13225 مراجعه و فایل پیوست را دانلود فرمایید.

[بالا]
دلیل برتری محصولات مهیاسل نسبت به سایر برند ها چیست

شرکت مهیاسان فعالیت خود را در زمینه ی تولید محصولات حرارتی از سال 1378 در اصفهان آغاز کرده و هم اکنون از جمله برترین تولید کنندگان سیستم های گرمایشی به شمار میرود. از برتری های این شرکت نسبت به سایرین میتوان به قیمت مناسبتر و کیفیت مطلوب آن اشاره داشت که سبب آن شد که شرکت صنایع تهویه پارس سعید با تجربه ی 21ساله ی خود در این صنعت اقدام به اخذ نمایندگی آن بنماید.

[بالا]
دلیل استفاده از فن های سانتریفیوژ چیست

فن های سانتریفیوژ به علت دارا بودن فشار بالای استاتیکی و همچنین میزان مکش زیاد به راحتی
می توانند با ایجاد یک فشار مناسب همراه با سرعت خوب مکش خود کمک شایانی به تخلیه هوا و اگزاست محیط نماید

[بالا]
دلیل استفاده از کولر آبی چیست

یکی از پاسخ های که به این سوال می توان داد این است که استفاده از سیستم های تبخیری از دیر باز در فلات مرکزی ایران مرسوم و مورد توجه بوده است در مکان هایی با شباهت آب و هوای تهران اصفهان و یا کرج و... که دارای هوای خشک و گرم هستند می تواند مناسب باشد این در حالی است با استفاده از 4 آمپر برق به سادگی هوای داخل مجموعه های مختلف را با توان مختلف خنگ و متعادل نمود

[بالا]
شرکت صنایع تهویه پارس سعید .STPS Co (با مسئولیت محدود)
[کرج]
  • نوع فعالیت: تولید کننده، وارد کننده، عمده فروش، خرده فروش، صادر کننده، خدمات
  • خدمات/محصولات : طراحی سیستم های تهویه مطبوع، طراحی و ساخت انواع پروانه ها، سانتریفیوژ ، کولر های صنعتی، یونیت هیتر های صنعتی، ایرواشر، سیستم های اتاق تمیز، پکیچ های ختصاصی سالن های پرورش قارچ، انواع پرده هوا و سیستم های اتاق تمیز، لوله های فین دار و پی وی سی، انواع هواکش های صنعتی، برج خنک کن، چیلر های جذبی و تراکمی، فن های انتقال مواد، پروانه بکوارد و فوروارد، هواساز و پکیج های اختصاصی سالن های پرورش قارچ
  • نوع مالکیت: شرکت با مسئولیت محدود
  • تلفن: 026-36605794، 026-36614342، 026-36642853، 026-36642844، 026-36642845، 026-36637673
بروز رسانی 2 روز پیش